Bank'O Card Axess'e nasıl başvurabilirim?
 • Odeabank Şubelerinden, Odeabank İnternet Bankacılık ve Mobil Bankacılık'tan
 • 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezi'nden,
 • Bankocard.com.tr adresinden
 • Odeabank ATM'lerinden
 • Ayrıca BANKO boşluk TC Kimlik Numarası girilip 8444'e kısa mesaj gönderilerek başvuru yapılabilmektedir.
Bank'O Card Axess başvuru sonucunu nasıl Bank'O Card Axess başvuru sonucunu nasıl öğrenebilirim?

444 8 444 Odeabank İletişim Merkezi'nden başvuru süreci ile ilgili bilgi edinilebilir.

Bank'O Card Axess ne zaman harcamalara açılır?

Kart şifresinin ilk kez oluşturulması ile Bank'O Card Axess'ler alışverişe açılacaktır.

Chip&Pin nedir?

Chip&PIN, kredi kartı kopyalama ve kayıp-çalıntı risklerini azaltan, kart sahipleri ve satış noktasındaki işlemler açısından güvenlik ve esneklik sağlayan, EuroPay, Mastercard ve Visa tarafından dünya genelinde standartları (EMV Standartları) belirlenmiş olan bir sistemdir. Tüm Bank'O Card kredi kartlarımız EMV uyumlu olarak basılmaktadır.

Bank'O Card Axess şifremi nasıl alabilirim?
 • SIFRE boşluk, belirlenecek 4 haneli şifre boşluk, kartınızın son 4 hanesi ve kartınızın imza bandı üzerindeki 3 haneli numarayı yazıp, 8444'e* kısa mesaj gönderilmelidir. (Örneğin, SIFRE 1234 1234567)
 • 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezi aranarak,
 • Odeabank İnternet Bankacılık ve Mobil Bankacılığı üzerinden şifre alınabilmektedir.

*8444'e ulaşamamanız durumunda 0532 752 84 44'e mesaj atabilirsiniz.

Bank'O Card Axess şifremi nasıl yenileyebilirim?

Şifre yenileme İletişim Merkezi, İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık, ATM ve SMS kanallarından yapılabilmektedir. SMS ile; SIFRE boşluk belirlenecek 4 haneli şifre boşluk, kartınızın son 4 hanesi ve kartınızın imza bandı üzerindeki 3 haneli numarayı yazıp, 8444'e* kısa mesaj gönderilmelidir. (Örneğin, SIFRE 1234 1234567)

*8444'e ulaşamamanız durumunda 0532 752 84 44'e mesaj atabilirsiniz.

Bank'O Card Axess hangi işyerlerinde geçerlidir?

Bank'O Card Axess yurt içi ve yurt dışı yapılacak tüm alışverişlerde kullanılmakta olup ; iki yüz bini aşkın Axess işyerinde chip-para'lı işlem imkanı sağlamaktadır. Bank'O Card Axess ek olarak kampanya dönemlerine ekstra chip-para kazanım kampanyalarından yararlandırmaktadır.

Bank'O Card Axess Kampanya bilgilerini nereden öğrenebilirim?

Bank'O Card Axess kampanyaları www.bankocard.com.tr adresindeki kampanyalar bölümünde yayınlanmaktadır. Ayrıca 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezinden, ek olarak sms, e-posta, Internet bankacılığı, Odebank ATM'leri, ekstre gönderimleri ve facebook/bankocard sayfasından da kampanyalar ve yeni ürün hizmetlerle ilgili bilgi paylaşımı yapılmaktadır.

Bank'O Card Axess kartımın borcunu nasıl ödeyebilirim?
 • Odeabank Şubeleri
 • Odeabank ATM'leri
 • 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezi
 • Odeabank İnternet Bankacılık ve Mobil Bankacılığı
 • Havale/EFT yoluyla ve
 • PTT şubelerinden ödeme yapılabilmektedir.
 • Akbank ATM'lerinden ödeme yapılabilmektedir.
Bank'O Card Axess limitimi nasıl güncellerim?

Limit artırım talepleri 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezi'nden yapılabilmektedir. Kart yaşı 6 aydan küçük kredi kartı sahiplerinin talepleri için gelir belgesi ibrazı gerekmektedir.

Hesap özetimi USD cinsinden alabilir miyim?

Hesap özeti TL'nin yanı sıra USD tipinde de alınabilmektedir. Müşterinin hesap özeti seçimi USD ise; müşterinin TL harcamaları TL hesap özetine; döviz cinsinden harcamaları USD hesap özetine yansır ve iki ayrı hesap özeti olarak gönderilir. Müşteri ödemek istediğinde USD ve TL ödemelerini ayrı ayrı yapabilir. Müşteri TL hesap özeti seçerse yurt içi ve yurt dışı harcamaları için tek bir hesap özeti kesilir.

Bank'O Card Axess ile internetten alışveriş yapabilir miyim?

Bank'O Card Axess ile internetten alışveriş yapılabilmektedir.

Nakit Avans nedir? Hangi kanallardan kullanabilirim?

Kredi kartı müşterileri kendilerine tanımlanmış limitler dahilinde, bankanın belirlediği faiz ve ücretler karşılığında nakit avans çekebilirler. Nakit avans limiti kredi kartı limitinin üzerinde olamaz. Nakit avans kullanımı; Odeabank Şubelerinden, Odeabank ATM'lerinden, İnternet Bankacılık, Mobil Bankacılığı ve 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezi'nden ve diğer banka ATM'lerinden 7/24 kullanılabilir.

NOT: Bir müşterinin gün içerisinde ATM'den çekebileceği toplam nakit tutarı 2.500 TL, tüm kanallardan çekebilecek toplam nakit avans ise 10.000 TL'dir.

Taksitli Avans nedir? Hangi kanallardan kullanabilirim?

Mevcut nakit avans işlemlerinin yanı sıra, Bank'O Card sahipleri nakit ihtiyaçlarını Bankanın belirlediği nakit avans limiti dahilinde 100TL (mevcut tutar) ile 10.000 TL arası tutarlar için 2-12 ay vadede taksitlendirme yaparak karşılayabilmektedir. Böylece, Bank'O Card sahipleri çektikleri nakit avansları aylık eşit taksitlerle ve uygun faiz oranlarıyla geri ödeyebilmektedirler. Taksitli Nakit Avans Kullanım Kanalları;

 • Odeabank Şubeleri
 • Odeabank İletişim Merkezi
 • Odeabank İnternet Bankacılık ve Mobil Bankacılığı
 • Odeabank ATM'dir.

NOT: Bir müşterinin gün içerisinde ATM'den çekebileceği toplam nakit tutarı 2.500 TL, diğer kanallarda çekebileceği toplam nakit avans ise 10.000 TL'dir. Taksitli Avans çekilecek tutar, masraf ve faizleri toplamı kullanılabilir limitinden küçük olmalıdır.

Bank'O Card Axess'im ile otomatik fatura ödeme talimatı verebilir miyim?

Bank'O Card Axess sahipleri, Türk Telekom, Avea, Turkcell,Vodafone, Gaziantep Doğalgaz (GAZDAŞ), İgdaş, Kayserigaz, Palgaz,Palengaz,CLK Boğaziçi Elektrik(Bepsaş),Kayseri ve Civarı Elektrik, İski, Kocaeli su (ISU),İzmir Su, D-Smart, Superonline, TTNET/Adsl kurumlarına ait faturaları için otomatik ödeme talimatlarını Odeabank şubelerinden, Odeabank İletişim Merkezi'nden ve 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezi'nden verebilmektedir.

Ek-kart alabilir miyim?

Bank'O Card Axess sahipleri 18 yaş üzeri kişiler için, kan bağı aranmaksızın ek kart talebi yapabilirler. Ek kart mevcut kredi kartı limitinin belli bir oranında limite sahip, müşterilerin yakınlarına tahsis edilen ve müşterinin kart limiti altında oluşan bir kredi kartıdır. En fazla 5 adet ek kart çıkartabilirsiniz.

Nasıl ek kart başvurusu yapılır?

Müşteriler ek-kart taleplerini; Odeabank Şubelerinden, Odeabank İnternet Bankacılığından ve 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezi'nden yapabilirler.

Ek Kart için ayrı bir limit belirleyebilir miyim?

Ek-kart limiti; asıl kart sahibinin talebi doğrultusunda; müşteri limitinin belirli bir oranında veya müşterinin talep edeceği sabit bir tutarda tanımlanabilir. Ek-kart limiti müşteri limitinden daha yüksek talep edilemez.

Ek kart ile yapılan işlemleri nasıl takip edebilirim?

Ek-kart işlemleri internet bankacılığı, iletişim merkezi ve asıl kart sahibi hesap özetinden takip edebilir.

Güncel ücret ve faiz oranları nedir?
Kredi kartım çalınır ya da kaybolursa ne yapmalıyım?

Kredi kartının çalınması, kaybolması durumunda 24 saat içerisinde 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezi'ni arayarak yetkililere bilgilendirmede bulunması gerekmektedir.

Kredi kartı hesap kesim tarihimi nasıl değiştirebilirim?

444 8 444 Odeabank İletişim Merkezi'nden kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirebilmektedir.

Hesap kesim tarihi nedir?

Yapılan alışverişlerin, ücret, devreden borçlar, faiz vb. hareketlerin hesap özetine kaydedildiği gündür.

Hesap özetinin e-posta adresime gönderilmesi için ne yapılmalıdır?

E-posta hesap özeti talebi başvuru anında veya 444 8 444 Odeabank İletişim merkeziden yapılabilmektedir.

Alışveriş faiz oranı( Akdi Faiz) nedir?

Dönem borcundan daha az bir tutarda ödeme yaparak borcun kredilendirilmesi durumunda işletilecek, vergi ve fonlar hariç aylık net faiz oranıdır.

Gecikme faiz oranı ne demektir?

Dönem borcundan asgari ödeme tutarının altında ödeme yapılması ya da hiç ödeme yapılmaması durumunda işletilecek, vergi ve fonlar hariç aylık net faiz oranıdır.

Son ödeme tarihi nedir?

Kart sahibinin dönem borcunu veya ödemesi gereken asgari tutarını gecikmeye düşmeden ödeyebildiği son gündür.

Yurt dışında kredi kartından yapılan harcamalar hesap özetime nasıl yansır?

Hesap özeti seçiminiz TL ise, para birimi USD olmayan ülkelerde yapılan harcamalar Mastercard tarafından USD'ye çevrilerek Bankamıza yansıtıldığı tarihteki TCMB satış kuru üzerinden TL olarak hesap özetine yansıtılır. Hesap özeti seçimi USD ise, doğrudan USD olarak hesap özetine yansıtılır.

Kredi kart ile vadesiz hesabıma ulaşabilir miyim?

Bank'O Card Kredi Kartları ile Odeabank ATM'lerinden vadesiz hesaba ulaşılabilmektedir.

Bankanızla imzaladığım sözleşme örneklerine nasıl ulaşabilirim?

Müşterilerimiz, kendilerine teslim edilen sözleşme nüshasını (müşteri nüshası) saklayarak ihtiyaç duydukları bilgilere dilediği zaman ulaşabilir ya da buraya tıklayarak Bankamızca kullanılan sözleşmelerin bir örneğine ulaşabilirler.

Adres, telefon ve diğer bilgilerimin güncellemelerini nasıl yapabilirim?

Başvuru sırasında ilettiğiniz kişisel bilgiler, adres, telefon ve diğer iletişim bilgileri ile sair bilgi güncellemelerinizi en geç 15 gün içerisinde Odeabank Şubelerine ya da 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezi aracılığı ile bankamıza bildirmeniz gerekmektedir.

Sözleşmeden doğabilecek anlaşmazlıklar için ne yapabilirim?

Vermiş olduğumuz hizmetlerden ve kredi sözleşmelerinden kaynaklanan uyuşmazlıklar tarafımızca müşteri memnuniyeti odaklı çözülmeye çalışılmaktadır. Ancak dilerseniz ikametinizin bulunduğu yer Hakem Heyetine ya da Tüketici Mahkemesi'ne de başvurabilirsiniz.

Bankamızın ve uygulamalarının tabi olduğu mesleki kurallar ve denetim mekanizmaları nelerdir?

Bankamız, 5411 Sayılı Bankacılık Kanunu düzenlemelerine ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun denetimine tabidir.

Müşteri bilgilerinin gizliliği ile sözleşme hükümleri ve genel işlem şartları nelerdir?

Bankamızla paylaştığınız tüm bilgiler Bankacılık Kanunu ve ilgili mevzuat uyarınca gizli tutulmaktadır. Sözleşmelerdeki genel işlem şartlarının kontrolü açısından bankamızla imzaladığınız ve tarafınıza teslim edilen sözleşme nüshasını (müşteri nüshası) saklayarak ihtiyaç duyduğunuz bilgilere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Sözleşme nüshanızı kaybetmeniz durumunda, ilgili sözleşmenin düzenlenme tarihinden sonraki ilk yıl için ücretsiz, bir yılın üzerinde bir sürenin geçmesi halinde ise tarafınıza bildirilecek ücret mukabilinde bir örneğine bankamız şubelerinden ulaşabilirsiniz.

​​​​​​​​​​​​​​​​​
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​